Dzisiaj jest: Wtorek
13 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion
Przekaż 1% podatku PIT
PSONI Gryfino
Czwartek, 15. Maj 2014 13:22

 

                                                    SPRAWOZDANIE Z WYNIKÓW ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

 

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie z siedzibą w Gryfinie przy ul. Sprzymierzonych 5a, informuje, że na podstawie decyzji  nr 3/2013 z dnia 22 kwietnia 2013r  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego została  przeprowadzona  zbiórka  publiczna, która odbyła się w okresie od 1maja 2013r do 30 kwietnia 2014r.   na terenie województwa zachodniopomorskiego w formie:

- zbieranie datków do oznakowanych, ponumerowanych i zaplombowanych puszek kwestarskich

- zbiórka dobrowolnych datków do zaplombowanych skarbon stacjonarnych, ustawionych za zgodą właścicieli i użytkowników obiektów

- sprzedaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie

z przeznaczeniem zebranych środków na adaptację i remont budynku przeznaczonego na rehabilitację osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką Stowarzyszenia

 

 Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie: 35 027,97 zł,

wg poniższych form zbiórki publicznej:

- datki do puszek kwestarskich w kwocie, 19 720,30  zł.

- datki  do skarbon stacjonarnych w kwocie  , 8 136,67 zł,

- sprzedaż przedmiotów,  7 171,00 w kwocie  zł.

 pomniejszona o  488,30 zł. z tytułu opłat bankowych.

 Czysty zysk wyniósł 34 539,67 zł.

 

 Koszt zorganizowania akcji wyceniono na  1 400 zł. i pokryty został ze środków własnych odpowiednio:

- rejestracja zbiórki 0,00zł (zwolnienie z opłaty)

- ogłoszenie w prasie lokalnej – 0,00 zł (zero złotych zero groszy)

- transport – 1 200,00 zł (jeden tysiąc dwieście złotych)

- oznakowanie, oklejenie puszek i skarbon – 250 zł ( dwieście pięćdziesiąt złotych)

- wartość pracy wolontariuszy (w tym 5 osób z Zarządu Koła, 4 osoby zaproszone (kadra pracownicza) oraz 9 osób niepełnosprawnych w spierających wolontariuszy – praca społeczna.

 Organizacją zbiórki publicznej zajęła się przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU  nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia.

Środki w kwocie 6925,40 zł. ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w 2012/2013 r i środki z bieżącej zbiórki znajdują się na rachunku bankowym w Banku Zachodnim WBK do czasu prowadzenia dalszych robót budowlanych.

 

 

Publiczne ogłoszenie wyników zbiórki publicznej ma formę ogłoszenia prasowego w Kurierze Szczecińskim oraz informacji na stronie Internetowej Stowarzyszenia PSOUU Koło w Gryfinie www.psouugryfino.org.pl  i na portalu Internetowym http://ogloszenia.ngo.pl/komunikaty.

W imieniu Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie

 

                                                                                       Przewodnicząca – Elżbieta Wiśniewska

 

 

 

 
Wtorek, 06. Maj 2014 10:10
  

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

 

 

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

 

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Marsz manifestujący solidarność i zrozumienie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, przeszedł 5 maja, ulicami Gryfina.

O godz. 11.00 spod siedziby PSOUU przy ulicy Sprzymierzonych, ruszył marsz podczas którego podopieczni ich rodziny, opiekunowie i terapeuci przeszli ulicami Gryfina rozdając ulotki, kwiaty i informując mieszkańców o tym, że osoby niepełnosprawne intelektualnie widzą, czują i cierpią tak samo jak inni. Dzień Godności jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają, dlatego tak istotne są dla nas przejawy społecznej solidarności z osobami niepełnosprawnymi. W marsz włączyli się niepełnosprawni z Goszkowa, Domu Pomocy Społecznej z Nowego Czarnowa i Dębiec oraz osoby reprezentujące instytucje, między innymi: wicestarosta Jerzy Miler, wiceburmistrz Janusz Korżak, wójt gminy Banie Teresa Sadowska, dyrektor PCPR Marianna Kołodziejska-Nowicka, dyrektor GDK Maria Zalewska. Kolorowy orszak zawitał do starostwa powiatowego oraz Urzędu Miasta gdzie złożono petycje z apelem o pomoc w działaniach i pracach zmierzających do zakończenia remontu i adaptacji budynku. Następnie korowód przeszedł na Plac Ks. Barnima i ulicą Bolesława Chrobrego powrócił  na placu WTZ. Po skończonym marszu odbyło się wspólne biesiadowanie, do którego dołączył przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Sawaryn. Uczestników poczęstowano smacznymi kiełbaskami z grilla. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Czwartek, 01. Maj 2014 16:50

                                                                                                                                 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie

zaprasza

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

do udziału w projekcie

w ramach realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,

zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym

 

Nasza szansa na lepsze życie – gabinet logopedyczno - rehabilitacyjny 

„Motylek”

 

NA BEZPŁATNE!!!

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE, REWALIDACYJNE  I Z ARTETERAPII

ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJA SIĘ JUŻ OD 1  MAJA 2014R

 

 

www.psouugryfino.org.pl     Tel:  91 415 2014; 607 942 092

 

Projekt adresowany jest do osób niepełnosprawnych z wadą słuchu i mowy, niepełnosprawnych intelektualnie ze schorzeniami neurologopedycznymi oraz osób z autyzmem

z terenu powiatu gryfińskiego, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej, oraz w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło  w Gryfinie  w godzinach 8:30 – 15:00.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z  kserokopią orzeczenia o niepełnosprawności przyjmowane będą  do dnia 15 maja 2014 r.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 Do pobrania :

     DEKLARACJA UCZESTNICTWA ZRT2014PCPR.doc

     Oświadczenie.doc

 

 

 

                                                                   

 

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting