Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

Odwiedziło nas

Content View Hits : 210995
Przekaż 1% podatku PIT
PSONI Gryfino
Wtorek, 06. Maj 2014 10:10
  

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

 

 

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

 

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Marsz manifestujący solidarność i zrozumienie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, przeszedł 5 maja, ulicami Gryfina.

O godz. 11.00 spod siedziby PSOUU przy ulicy Sprzymierzonych, ruszył marsz podczas którego podopieczni ich rodziny, opiekunowie i terapeuci przeszli ulicami Gryfina rozdając ulotki, kwiaty i informując mieszkańców o tym, że osoby niepełnosprawne intelektualnie widzą, czują i cierpią tak samo jak inni. Dzień Godności jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają, dlatego tak istotne są dla nas przejawy społecznej solidarności z osobami niepełnosprawnymi. W marsz włączyli się niepełnosprawni z Goszkowa, Domu Pomocy Społecznej z Nowego Czarnowa i Dębiec oraz osoby reprezentujące instytucje, między innymi: wicestarosta Jerzy Miler, wiceburmistrz Janusz Korżak, wójt gminy Banie Teresa Sadowska, dyrektor PCPR Marianna Kołodziejska-Nowicka, dyrektor GDK Maria Zalewska. Kolorowy orszak zawitał do starostwa powiatowego oraz Urzędu Miasta gdzie złożono petycje z apelem o pomoc w działaniach i pracach zmierzających do zakończenia remontu i adaptacji budynku. Następnie korowód przeszedł na Plac Ks. Barnima i ulicą Bolesława Chrobrego powrócił  na placu WTZ. Po skończonym marszu odbyło się wspólne biesiadowanie, do którego dołączył przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Sawaryn. Uczestników poczęstowano smacznymi kiełbaskami z grilla. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Czwartek, 01. Maj 2014 16:50

                                                                                                                                 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie

zaprasza

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

do udziału w projekcie

w ramach realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,

zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym

 

Nasza szansa na lepsze życie – gabinet logopedyczno - rehabilitacyjny 

„Motylek”

 

NA BEZPŁATNE!!!

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE, REWALIDACYJNE  I Z ARTETERAPII

ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJA SIĘ JUŻ OD 1  MAJA 2014R

 

 

www.psouugryfino.org.pl     Tel:  91 415 2014; 607 942 092

 

Projekt adresowany jest do osób niepełnosprawnych z wadą słuchu i mowy, niepełnosprawnych intelektualnie ze schorzeniami neurologopedycznymi oraz osób z autyzmem

z terenu powiatu gryfińskiego, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej, oraz w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło  w Gryfinie  w godzinach 8:30 – 15:00.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z  kserokopią orzeczenia o niepełnosprawności przyjmowane będą  do dnia 15 maja 2014 r.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 Do pobrania :

     DEKLARACJA UCZESTNICTWA ZRT2014PCPR.doc

     Oświadczenie.doc

 

 

 

                                                                   

 

 
« PoczątekPoprzedni11DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting