Dzisiaj jest: Sobota
23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba

Odwiedziło nas

Content View Hits : 219386
Przekaż 1% podatku PIT
PSONI Gryfino
Czwartek, 15. Styczeń 2015 21:23

 

 

 
Wtorek, 17. Luty 2015 19:49

 

                                          Bal Charytatywny 2015

 

W sobotę w sali konferencyjno-gastronomicznej „Wodnik” Lions Club z Gryfina zorganizował bal charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych z koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. I tak jak nakazuje zapustowa tradycja, czas karnawałowego szaleństwa, winien być też czasem wyjątkowej szczodrości. Licytowano przekazane przedmioty, sprzedawano prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Bale Lionów już na dobre wpisały się w tradycję Gryfina. Mają stałe grono gości, wśród których są władze samorządowe, radni, wielu ludzi biznesu oraz przedstawicieli wolnych zawodów.  Co roku pojawiają się nowe osoby, które przyłączają się do grupy darczyńców na rzecz potrzebujących.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na remont i adaptację budynku przy ulicy Szczecińskiej 33 w Gryfinie.

Zarząd Koła PSOUU serdecznie dziękuje wszystkim osobom za wsparcie, życzliwość i bezinteresowną pomoc okazaną podczas balu charytatywnego.

 

 

 

   

 
Sobota, 13. Grudzień 2014 18:21


 

 

 

 

 
Poniedziałek, 17. Listopad 2014 19:05

Remont w toku !

Miło jest nam poinformować Państwa, iż zakończył się kolejny etap prac remontowych w obiekcie przy ulicy Szczecińskiej 33 (obiekt po Straży Granicznej) w Gryfinie.

W ramach przeprowadzonych prac remontowych:

- wymieniono w całości stolarkę okienną,
- zainstalowano wentylację,
- ułożono instalację elektryczną na parterze,

- położono tynki wewnętrzne na parterze,
- wykonano centralne ogrzewanie

- zainstalowano węzeł ciepłowniczy

- zamontowano małą przepompownię


Wykonane prace zostały sfinansowane ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska, środków własnych Koła. Firma PUK spółka z o.o. wykonała  przepompownię. Węzeł cieplny został wykonany przez  PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

 

 

 

 

 

 
Czwartek, 15. Maj 2014 13:22

 

                                                    SPRAWOZDANIE Z WYNIKÓW ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

 

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie z siedzibą w Gryfinie przy ul. Sprzymierzonych 5a, informuje, że na podstawie decyzji  nr 3/2013 z dnia 22 kwietnia 2013r  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego została  przeprowadzona  zbiórka  publiczna, która odbyła się w okresie od 1maja 2013r do 30 kwietnia 2014r.   na terenie województwa zachodniopomorskiego w formie:

- zbieranie datków do oznakowanych, ponumerowanych i zaplombowanych puszek kwestarskich

- zbiórka dobrowolnych datków do zaplombowanych skarbon stacjonarnych, ustawionych za zgodą właścicieli i użytkowników obiektów

- sprzedaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie

z przeznaczeniem zebranych środków na adaptację i remont budynku przeznaczonego na rehabilitację osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką Stowarzyszenia

 

 Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie: 35 027,97 zł,

wg poniższych form zbiórki publicznej:

- datki do puszek kwestarskich w kwocie, 19 720,30  zł.

- datki  do skarbon stacjonarnych w kwocie  , 8 136,67 zł,

- sprzedaż przedmiotów,  7 171,00 w kwocie  zł.

 pomniejszona o  488,30 zł. z tytułu opłat bankowych.

 Czysty zysk wyniósł 34 539,67 zł.

 

 Koszt zorganizowania akcji wyceniono na  1 400 zł. i pokryty został ze środków własnych odpowiednio:

- rejestracja zbiórki 0,00zł (zwolnienie z opłaty)

- ogłoszenie w prasie lokalnej – 0,00 zł (zero złotych zero groszy)

- transport – 1 200,00 zł (jeden tysiąc dwieście złotych)

- oznakowanie, oklejenie puszek i skarbon – 250 zł ( dwieście pięćdziesiąt złotych)

- wartość pracy wolontariuszy (w tym 5 osób z Zarządu Koła, 4 osoby zaproszone (kadra pracownicza) oraz 9 osób niepełnosprawnych w spierających wolontariuszy – praca społeczna.

 Organizacją zbiórki publicznej zajęła się przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU  nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia.

Środki w kwocie 6925,40 zł. ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w 2012/2013 r i środki z bieżącej zbiórki znajdują się na rachunku bankowym w Banku Zachodnim WBK do czasu prowadzenia dalszych robót budowlanych.

 

 

Publiczne ogłoszenie wyników zbiórki publicznej ma formę ogłoszenia prasowego w Kurierze Szczecińskim oraz informacji na stronie Internetowej Stowarzyszenia PSOUU Koło w Gryfinie www.psouugryfino.org.pl  i na portalu Internetowym http://ogloszenia.ngo.pl/komunikaty.

W imieniu Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie

 

                                                                                       Przewodnicząca – Elżbieta Wiśniewska

 

 

 

 
Wtorek, 06. Maj 2014 10:10
  

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

 

 

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

 

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Marsz manifestujący solidarność i zrozumienie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, przeszedł 5 maja, ulicami Gryfina.

O godz. 11.00 spod siedziby PSOUU przy ulicy Sprzymierzonych, ruszył marsz podczas którego podopieczni ich rodziny, opiekunowie i terapeuci przeszli ulicami Gryfina rozdając ulotki, kwiaty i informując mieszkańców o tym, że osoby niepełnosprawne intelektualnie widzą, czują i cierpią tak samo jak inni. Dzień Godności jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają, dlatego tak istotne są dla nas przejawy społecznej solidarności z osobami niepełnosprawnymi. W marsz włączyli się niepełnosprawni z Goszkowa, Domu Pomocy Społecznej z Nowego Czarnowa i Dębiec oraz osoby reprezentujące instytucje, między innymi: wicestarosta Jerzy Miler, wiceburmistrz Janusz Korżak, wójt gminy Banie Teresa Sadowska, dyrektor PCPR Marianna Kołodziejska-Nowicka, dyrektor GDK Maria Zalewska. Kolorowy orszak zawitał do starostwa powiatowego oraz Urzędu Miasta gdzie złożono petycje z apelem o pomoc w działaniach i pracach zmierzających do zakończenia remontu i adaptacji budynku. Następnie korowód przeszedł na Plac Ks. Barnima i ulicą Bolesława Chrobrego powrócił  na placu WTZ. Po skończonym marszu odbyło się wspólne biesiadowanie, do którego dołączył przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Sawaryn. Uczestników poczęstowano smacznymi kiełbaskami z grilla. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Czwartek, 01. Maj 2014 16:50

                                                                                                                                 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie

zaprasza

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

do udziału w projekcie

w ramach realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,

zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym

 

Nasza szansa na lepsze życie – gabinet logopedyczno - rehabilitacyjny 

„Motylek”

 

NA BEZPŁATNE!!!

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE, REWALIDACYJNE  I Z ARTETERAPII

ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJA SIĘ JUŻ OD 1  MAJA 2014R

 

 

www.psouugryfino.org.pl     Tel:  91 415 2014; 607 942 092

 

Projekt adresowany jest do osób niepełnosprawnych z wadą słuchu i mowy, niepełnosprawnych intelektualnie ze schorzeniami neurologopedycznymi oraz osób z autyzmem

z terenu powiatu gryfińskiego, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej, oraz w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło  w Gryfinie  w godzinach 8:30 – 15:00.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z  kserokopią orzeczenia o niepełnosprawności przyjmowane będą  do dnia 15 maja 2014 r.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 Do pobrania :

     DEKLARACJA UCZESTNICTWA ZRT2014PCPR.doc

     Oświadczenie.doc

 

 

 

                                                                   

 

 
« PoczątekPoprzedni11DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting