Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Dobroniega, Joanna, Konstanty, Maksym,
Maria, Wiktorian, Zefir, Zefiryn,
Zefiryna

Do końca roku zostało 128 dni.
Zodiak: Panna

Odwiedziło nas

Content View Hits : 228242
Piątek, 02. Czerwiec 2017 16:23

                                                                                    

 

 

Festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych

 

25 maja 2015 r. w Gryfinie odbył się „Festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych”. Organizatorem imprezy był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Szczecinie oraz Gryfińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Celem przedsięwzięcia było:

- popularyzacja i propagowanie sportu

- rozwój współpracy i rywalizacji sportowej

- kształtowanie nawyku zdrowego i przyjemnego spędzania czasu wolnego
- upowszechnianie różnych form współzawodnictwa sportowego
- rozwijanie zainteresowań sportem  

Uroczyste rozpoczęcie festynu odbyło się o godzinie 9.00 na stadionie sportowym przy udziale przedstawiciela WSZS pana Eugeniusza Kuduka. Inauguracja rozpoczęła się integracyjnym biegiem wszystkich uczestników festynu.

                                                                                        

Organizatorzy zaproponowali uczestnikom mnóstwo atrakcji. We wspólnej rywalizacji wzięło udział 290 uczestników z województwa zachodniopomorskiego m.in. z WTZ Świnoujście, WTZ Szczecin, ŚDS Stargard Szczeciński, ŚDS Mielęcin, ZSS Nowego Czarnowa, WTZ Pyrzyce, DPS Nowe Czarnowo, DPS Moryń, Szkoła Podstawowa nr1 Gryfino, OREW Nowielin, ŚDS Szczecin oraz WTZ i ZRT Gryfino.

Na festynie każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych takich jak, bieg integracyjny z udziałem zawodników i zaproszonych gości, wyścig na hulajnodze, wyścig – skoki na piłce, tor przeszkód na czas, rzut woreczkiem do celu, jazda na czas na rowerze stacjonarnym, turniej tenisa stołowego, skoki na skakance, wyścig – sztafeta pociągów, turniej piłkarskich rzutów karnych. Oraz w zawodach pływackich. 

Nad sprawnym przeprowadzeniem konkurencji sportowych i pływackich czuwali sędziowie i trenerzy.

Organizatorzy zadbali o wspaniałe nagrody, które wręczono przedstawicielom placówek biorących udział w „Festynie Integracyjnym”.

Uczestnicy festynu otrzymali ciepły posiłek i ciasto. Herbata, kawa, zimne napoje były dostępne przez cały czas trwania imprezy.                                                                                           Piękna pogoda sprawiła, iż zmagania okazały się jeszcze przyjemniejsze i sprawiły uczestnikom wiele radości. Na zakończenie imprezy odbyła się wspólna zabawa, a oprawę muzyczną zapewnił zaproszony didżej. Najważniejsze, ze wszyscy bawiliśmy się cudownie.

 

Galeria

 Zawody na basenie

 

  Zawody na boisku

 

 

 

 

 

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting