Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk

Odwiedziło nas

Content View Hits : 216047
Czwartek, 01. Czerwiec 2017 12:36

 

                                                                                                               

                    Zadanie współfinansowane przez Gminę Gryfino

 

 

                                           „Rozwijajmy sprawność fizyczną”

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gryfinie od czerwca do końca września 2017r. realizuje zadanie zlecone przez gminę Gryfino „ Aktywni mimo ograniczeń, czyli podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu gminy Gryfino” pt.: „Rozwijajmy sprawność fizyczną”

Ważnym elementem działalności Stowarzyszenia są działania integracyjne promujące w szerokim środowisku lokalnym pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych, przełamujące społeczne bariery mentalne.

Zadanie ma na celu udzielenie wsparcia osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi. Głównym celem jest poprawa i podtrzymanie sprawności fizycznej oraz rehabilitacja społeczna dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi poprzez zorganizowanie, dostosowanych do potrzeb i możliwości adresatów projektu, cyklu zajęć rehabilitacyjnych.

Osoby niepełnosprawne chcą uczestniczyć w życiu społecznym, chcą być akceptowani, doceniani, podziwiani i, jak nikt inny, potrafią okazać swoją radość i wdzięczność, otwartość na świat i ludzi.

Poprzez udział w projekcie nastąpi minimalizacja izolacji społecznej beneficjentów projektu, wzrost ich sprawności fizycznej, zaradności życiowej, motywacji do pełnienia ról społecznych oraz integracji z lokalnym środowiskiem. Projekt ma umożliwić osobom z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi udział w zajęciach na basenie przyczyniających się do poprawy kondycji fizycznej, umiejętności pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz w hipoterapii jako rehabilitacji poprzez jazdę konną jak i terapii poprzez sam kontakt z koniem. Udział w tego rodzaju zajęciach będzie także okazją do treningu umiejętności społecznych – korzystania z miejsc użyteczności publicznej oraz integracji z innymi osobami.

Prowadzenie przez specjalistów działań skierowanych do osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie przyczyni się do zwiększenia samodzielności, zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń oraz podnoszenia jakości życia beneficjentów w określonych sferach życia.

 

   Do pobrania

    Deklaracja uczestnictwa.docx

    Udostępnienie danych osobowych.docx

    Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku.docx

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting