Dzisiaj jest: Wtorek
13 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion

 

 

Pracownia gospodarstwa domowego i ogrodnictwa

Specyfika tej pracowni polega na uczeniu się samodzielności w dziedzinie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i przystosowania do życia. Zajęcia wpływają pozytywnie na samopoczucie, wzmacniają poczucie własnej wartości i wiary we własne możliwości oraz uczą odpowiedzialności i zaradności życiowej


 W ramach zajęć prowadzonych przez pracownię gospodarstwa domowego  i zaradności życiowej uczestnicy uczą się nakrywania do stołu, samodzielnego przygotowania posiłków tj. kanapki, surówki, proste dania na gorąco, słodkie wypieki oraz ich estetycznego podawania. Ważnym celem terapii jest zaznajomienie uczestników z wyposażeniem kuchni, nauka obsługi sprzętu AGD, stosowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Ponadto uczestnicy zapoznają się, jakie wartości odżywcze posiadają przetwarzane przez nich produkty.

W zakresie pracowni gospodarstwa domowego leży także nauka kulturalnego zachowania się przy stole . Obowiązkiem uczestników są zajęcia gospodarczo - porządkowe.Młodzież planuje i dokonuje samodzielnie zakupów w placówkach handlowych. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowuje również dania na różne okoliczności- święta.

Uczestnicy z tejże pracowni w zależności od potrzeb i pory roku wykonują prace na zewnątrz budynku WTZ.

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting