Dzisiaj jest: Niedziela
20 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Odwiedziło nas

Content View Hits : 215198
Aktualności
Spotkanie przy świątecznym stole

 Dnia 18.12.2009 w Centrum Wodnym „ Laguna” w Restauracji „Akwarium”  w Gryfinie odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych, rodziców oraz pracowników WTZ i ZR-T.Przybyłych gości przywitała pani Wanda Kmieciak – członek Zarządu Koła. Uroczystość,  zaczęła się od  części artystycznej poprzedzonej życzeniami składanymi przez Wicestarostę Powiatu Gryfińskiego Jerzego Milera, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino  Eugeniusza Kuduka i Dziekana Parafii Rzymsko-Katolickiej NNMP Bronisława Kozłowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej
 

 

"Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie"...


 W trakcie realizacji zadania zleconego „ Podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu gminy Gryfino poprzez zagospodarowanie ich czasu wolnego”dn.25.09.2010r  w Ośrodku Agroturystycznym w Żórawiach w otoczeniu malowniczych terenów, lasów i łąk odbyła się hipoterapia osób niepełnosprawnych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie.
 

 

 

Jak wiadomo, hipoterapia jest jedną z metod rehabilitacji, mającą na celu usprawnianie i przywracanie zdrowia osobom z dysfunkcjami narządu ruchu jak i niepełnosprawnym intelektualnie, pozwala również wyeliminować dysfunkcje powstałe w wyniku przebytych chorób.

 

 

 

więcej
 

Wycieczka krajoznawcza – „Świeradów Zdrój i okolice”


         W dniach 30.08.2010-03.09.2010  uczestnicy WTZ w Gryfinie odpoczywali w Świeradowie Zdroju. Mieszkali w uroczym ośrodku  " Beatka" położonym w bardzo malowniczej okolicy .

 

 Pogoda nie sprzyjała  chodzeniu po szlakach górskich, mimo to udało  się koleją gondolową wjechać na Stóg Izerski - 1060 m.

 

 

więcej
 

 II Targi Ekonomii Społecznej - Nowe Warpno

 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie brało udział w II Targach Ekonomii Społecznej, które odbyły  się 28 sierpnia 2010 roku (sobota) w godzinach 12.00 - 17.30 w Nowym Warpnie.

 

Przy tej okazji nasze Stowarzyszenie zaprezentowało, na przygotowanym przez organizatorów stoisku  dorobek uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Uczestnicy Targów podziwiali prace przygotowane w drewnie, witraże, obrazy ręcznie malowane, cacka ceramiczne i wiele innych prac .

 

 Mieliśmy możliwość zapoznać się z wieloma ciekawymi inicjatywami, m.in. wioskami tematycznymi tj. Wioską Dobrej Energii, Wioską Cysterska, Wioską Wikingów z Wolina. Zaprezentowali się również Centra Integracji Społecznej, zachodniopomorskie spółdzielnie socjalne oraz Ośrodek Wspierania Rodziny P.Z. Caritas w Korytowie.
Można było skorzystać z nieodpłatnych usług doradczych i konsultacyjnych.

więcej
 

OBÓZ SPORTOWY - ZAKOPANE  PARDAŁÓWKA 73

 Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie i Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie  przebywali w czerwcu  na obozie sportowym w Zakopanem.

 

 

Celem obozu sportowego było: propagowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, przezwyciężenie własnych słabości oraz podnoszenie własnej wartości za pomocą sukcesów sportowych, a także pomoc osobom niepełnosprawnym w odszukaniu dyscyplin sportowych, którymi chciałaby się zająć w przyszłości. Program pobytu obejmował zapoznanie się z różnymi dyscyplinami sportowymi i formami rekreacji ruchowej, które są dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W trakcie trwania obozu niepełnosprawni brali udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych organizowanych na terenie ośrodka Willa Swoboda I, wycieczkach pieszych i autokarowych po najbliższej okolicy.

 

Zajęcia sportowe odbywały się codziennie zgodnie z wstępnie ustalonym programem.  Codzienna poranna gimnastyka  przygotowywała do aktywnego dnia po odpoczynku nocnym. Przyczyniała się do hartowania organizmu, poprawy stanu psychicznego i ogólnej sprawności fizycznej.

 

 

więcej
 
« PoczątekPoprzedni1112131415161718DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting