Dzisiaj jest: Poniedziałek
22 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Do końca roku zostało 254 dni.
Zodiak: Byk

Odwiedziło nas

Content View Hits : 226250
Aktualności

 

 Spotkanie opłatkowe 2010

Tradycją stało się już uroczyste spotkanie opłatkowe, które 17.12.2010 odbyło się w Restauracji „ Akwarium” w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie.
W spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne intelektualnie, kadra WTZ i ZR-T, członkowie Stowarzyszenia.Na uroczystość zaproszono: dyrektor BGŻ w Gryfinie Panią Monikę Maćkowiak oraz dyrektor PCPR Panią Mariannę Kołodziejską- Nowicką. Po powitaniu gości przez kierownika WTZ Annę Podworską, ciepłe życzenia dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, rodzicom oraz ich opiekunom złożyli również zaproszeni goście.

    W części artystycznej uczestnicy Warsztatu zaśpiewali kolędy.

 

 

    Błogosławieństwo księdza Mariusza  zapoczątkowało tradycyjne łamanie się opłatkiem oraz wieczerzę wigilijną, która upłynęła w atmosferze radości i miłości.

 

 

Terapeuci wręczyli niepełnosprawnym członkom PSOUU paczki ze słodyczami.

Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu Banku Gospodarki Żywnościowej , Zespołu Elektrowni Dolna Odra, Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwu Powiatowemu. Dzięki nim  mogliśmy spotkać się w tak licznym gronie, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  

 

 

 

 

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną wszedł na stałe do kalendarium tych imprez, którymi żyje całe miasto. Dzieje się tak za sprawą rokrocznie organizowanego marszu wszystkich, którym godność osób niepełnosprawnych intelektualnie leży na sercu. Jest to też doroczna lekcja zrozumienia i integracji dzieci, młodzieży i dorosłych.
 Marsz rozpoczął się przed siedzibą gryfińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które jest organizatorem święta i skierował się do urzędu miasta gdzie odbyła się uroczysta część obchodów.
Obchody Dnia Godności zaszczycili swoją obecnością : burmistrz Miasta i Gminy Henryk Piłat, dyrektor PCPR Marianna Kołodziejska – Nowicka, prezes Zarządu KE Dolna Odra Mariusz Krasowski, dyrektor DPS w Nowym Czarnowie Elżbieta Antkowicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kazimierz Fiszbach.

 

W bardzo sympatycznej atmosferze przemówienie wygłosili m.in. przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU Elżbieta Wiśniewska która mówiła o tym, że osoby niepełnosprawne chcą być traktowane tak jak sprawne i mają do tego pełne prawo, nie tylko przez jeden dzień w roku…

 

 A także kierownik WTZ Anna Podworska podzieliła się  swoimi rozważaniami na temat organizacji tego dnia, które jest świętem osób niepełnosprawnych a nie promocją władz i miasta.
Po oficjalnych przemówieniach zabrał głos burmistrz miasta Henryk Piłat składając deklarację, że już niedługo przeznaczy 100  tys. złotych na remont i adaptację budynku przy ul. Szczecińskiej 33.

 

Uczestniczka WTZ Alicja Woźniak korzystając z prawa składania petycji obywatelskich,  złożyła na ręce   Pana Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino i Pana Starosty Gryfińskiego petycję, domagając się wsparcia finansowego na remont i adaptację budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku tym będzie  stworzona kompleksowa  rehabilitacja osób niepełnosprawnych, która odgrywa istotną rolę niepełnosprawnych w integracji ze społeczeństwem.
W swoim wystąpieniu czytała:
Chcemy być traktowani tak jak sprawni.   Niestety czujemy się napiętnowani i wyśmiewani. Nie mamy dostatecznej pomocy w naszej rehabilitacji zawodowej i społecznej, ogranicza się nasze prawo do pracy. Wszystkie te bariery utrudniają nam godną egzystencję.
Godność to możliwość pracy.
Godność to dostępność do nauki.
Bezczynność nam szkodzi.

więcej...
 

 Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Twórczość nie zna barier”

 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza" było organizatorem
Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Twórczość nie zna barier” który odbył się  23 pażdziernika 2010r w C.H.R. Galaxy
Uczestnicy WTZ zakwalifikpowali się do udziału w koncercie  i wystąpili z programem „ Madagaskar”.

 

 

 

 

więcej
 
Spotkanie przy świątecznym stole

 Dnia 18.12.2009 w Centrum Wodnym „ Laguna” w Restauracji „Akwarium”  w Gryfinie odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych, rodziców oraz pracowników WTZ i ZR-T.Przybyłych gości przywitała pani Wanda Kmieciak – członek Zarządu Koła. Uroczystość,  zaczęła się od  części artystycznej poprzedzonej życzeniami składanymi przez Wicestarostę Powiatu Gryfińskiego Jerzego Milera, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino  Eugeniusza Kuduka i Dziekana Parafii Rzymsko-Katolickiej NNMP Bronisława Kozłowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej
 

 

"Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie"...


 W trakcie realizacji zadania zleconego „ Podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu gminy Gryfino poprzez zagospodarowanie ich czasu wolnego”dn.25.09.2010r  w Ośrodku Agroturystycznym w Żórawiach w otoczeniu malowniczych terenów, lasów i łąk odbyła się hipoterapia osób niepełnosprawnych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie.
 

 

 

Jak wiadomo, hipoterapia jest jedną z metod rehabilitacji, mającą na celu usprawnianie i przywracanie zdrowia osobom z dysfunkcjami narządu ruchu jak i niepełnosprawnym intelektualnie, pozwala również wyeliminować dysfunkcje powstałe w wyniku przebytych chorób.

 

 

 

więcej
 
« PoczątekPoprzedni1112131415161718DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting