Dzisiaj jest: Poniedziałek
22 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Do końca roku zostało 254 dni.
Zodiak: Byk

Odwiedziło nas

Content View Hits : 226233
Aktualności
Sobota, 05. Maj 2018 20:32

 

 

   

Równość, szacunek, dobre imię, akceptacja, wolność, zrozumienie, tolerancja,
autonomia, a przede wszystkim godność.

 

8 maja obchodzony będzie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryfinie zaprasza mieszkańców do wspólnego uczestnictwa. 


Wzorem lat ubiegłych społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej i Zespołu Rehabilitacyjno- Terapeutycznego w Gryfinie organizuje, obchody tego święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gryfina i okolic, a szczególnie rodziny osób dotkniętych niepełnosprawnością, do wspólnego świętowania – wiecu i zabawy.
Organizatorzy zapraszają o godz. 10.00 na plac Barnima w Gryfinie, by razem przemaszerować ulicami do siedziby Stowarzyszenia przy ulicy Szczecińskiej gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

 

W programie m.in.:

- występ Kapeli Ludowej „ Borzymianka”

- wystawa prac rękodzielniczych uczestników WTZ

- występy osób z gryfińskich placówek

- pieczone kiełbaski

- zabawa przy muzyce DJ Marcin

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 
Czwartek, 26. Kwiecień 2018 16:50

 

 

   Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

 

 

 

 

 
Niedziela, 08. Kwiecień 2018 20:36

                                        

                          Zadanie współfinansowane ze środków PFRON

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie składa zapytanie o cenę na przeprowadzenie zajęć z hipoterapii dla 10 osób niepełnosprawnych z Zespołu Rehabilitacyjno – Terapeutycznego w Gryfinie w ramach realizacji zadania współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „ Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym c.d.”

 

       Do pobrania

                   Zapytanie ofertowe

               Załącznik

 
Piątek, 06. Kwiecień 2018 19:03

 WTZ otrzymał nowy samochód                      

 

Dzisiaj 6 kwietnia 2018r Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryfinie wzbogacił się o nowego busa do przewozu osób niepełnosprawnychw tym osób poruszających się  na wózkach inwalidzkich, uczestników WTZ. Dodatkowy bus umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie i dotarcie tych osób na zajęcia warsztatowe, uczestnictwo w imprezach kulturalnych i integracyjnych poza terenem miasta Gryfino.
Uroczyste przekazanie pojazdu miało miejsce przy siedzibie Stowarzyszenia PSONI przy ul. Szczecińskiej 33 w Gryfinie. Srebrny bus został przekazany do użytku warsztatowi w obecności podopiecznych oraz zaproszonych gości i załogi WTZ.                                                  W uroczystościach wzięli udział  przedstawiciele władz lokalnych: Wicestarosta Jerzy Miler, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Stawiarska. Samochód został poświęcony przez księdza kanonika Jerzego Brocławika z Parafii p.w. św. J.M Vianneya z Żabnicy, aby bezawaryjnie służył przez kolejne lata i bezpiecznie dowoził uczestników na terapię.
Zakup samochodu był możliwy dzięki kwocie 80 tysięcy złotych, które pozyskano z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania szans między regionami III" pozostałe środki w wysokości prawie 48 tysięcy złotych zostały pozyskane z Gminy Gryfino, Gminy Banie , ze środków Powiatu Gryfińskiego przekazanych na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz środki Stowarzyszenia.

Przekazanie samochodu jest dużym wydarzeniem w placówce.

                                                        Elżbieta Wiśniewska – przewodnicząca Zarządu Koła

 

 
Środa, 28. Marzec 2018 14:01

 

                     

 

 

Projekt” Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym c.d.”

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie realizuje Projekt pn. „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym c.d.”, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach konkursu nr 4/2017 - Samodzielni i skuteczni,  Kierunek pomocy 2 - Zwiększenie Samodzielności Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym osiągnięcie większej samodzielności oraz niezależności w codziennym funkcjonowaniu.

Głównym celem projektu jest nauka samoobsługi i zaradności życiowej, wyrabianie systematyczności, pracowitości i wytrwałości, usprawnianie manualne, normalizacja napięcia mięśniowego, kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń, redukcja stresu, pokonywanie barier psychicznych i społecznych a także pomoc w zwiększeniu aktywności społecznej osób niepełnosprawnych  poprzez świadczenie usług asystenckich wspierających ich w czynnościach, których bez pomocy innych nie są w stanie wykonać samodzielnie. Zajęcia prowadzone przez specjalistów będą z podziałem na grupy i indywidualne, co przyczyni się do zwiększenia samodzielności, zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń w określonych sferach życia.

Prowadzone formy wsparcia to: terapia zajęciowa, trening umiejętności samoobsługi i zaradności życiowej, biblioterapia, hortiterapia rehabilitacja ruchowa, zajęcia na basenie, hipoterapia, zajęcia z logopedą i psychologiem.

Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 01 kwietnia 2018 do 31 marca 2020r. a jego adresatami jest 10 osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zamieszkujący na terenie powiatu gryfińskiego. W I okresie jego realizacji od 01 kwietnia 2018 do 31 marca 2019 r. do projektu zakwalifikowanych zostanie 10 osób spełniających kryteria udziału w projekcie.

Formalnym warunkiem ubiegania się o możliwość przyjęcia do projektu jest:

  1. posiadanie orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego,
  2. wiek powyżej 18 roku życia
  3. niepełnosprawność intelektualna w tym       zaburzenia psychiczne, ze sprzężeniami (ruchowymi, epilepsją), z autyzmem
  4. zamieszkiwanie na terenie powiatu gryfińskiego,
  5. nieuczestniczenie równocześnie w ramach innych realizowanych projektów dofinansowanych ze środków PFRON, jeżeli cele realizacji form wsparcia w poszczególnych projektach pokrywają się,
  6. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku dla potrzeb projektu,
  7. podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy osobiście do biura Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie zlokalizowanego przy ul. Szczecińskiej 33, w Gryfinie, w dni robocze w godz. 9.00-14.00 lub dzwoniąc pod nr tel. 607 942 092, w celu uzyskania szczegółowych informacji i/lub wypełnienia stosownej dokumentacji.

Obecnie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ( deklaracja uczestnictwa przez obecnych uczestników ZR-T) w I edycji, zapisy przyjmowane są do tworzonej listy rezerwowej.

Deklaracja uczestnictwa do pobrania ze strony www.psouugryfino.org.pl

 

  Do pobrania

 

       Deklaracja

      Oświadczenie -1

      Oświadczenie-2

 

 

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting