Dzisiaj jest: Wtorek
13 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion
Aktualności

 

  Informujemy, że mamy już nową nazwę tj.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,

czyli w skrócie PSONI

 

         

 
Poniedziałek, 09. Styczeń 2017 19:48

Zespół Rehabilitacyjno - Terapeutyczny                           

                                                                                                          Zadanie współfinansowane ze środków PFRON

 

 

Zbliża się zakończenie pierwszego okresu realizacji w ramach Konkursu XXIV zadania współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn: : „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym”

Kluczowym elementem projektu jest prowadzona w sposób ciągły i systematyczny rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami będącymi uczestnikami Zespołu Rehabilitacyjno- Terapeutycznego.

Zespół terapeutyczny w ZR-T składa się nie tylko z instruktorów terapii. Tworzą go również psycholog, rehabilitant, logopeda i muzykoterapeuta. Podopieczni każdego dnia mają zapewnioną rehabilitację, mającą na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy i indywidualne, co przyczynia się do zwiększenia samodzielności, zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń w określonych sferach życia.

Podczas poszczególnych zajęć odnajdywane są i rozwijane talenty uczestników. Zajmują się m.in. tworzeniem ramek do zdjęć, dekoracji, malowaniem ceramiki, witraży, ogrodnictwem. Prowadzona jest również muzykoterapia, biblioterapia, a także edukacja podtrzymująca umiejętności szkolne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na basenie i hipoterapia. Zadbano o dostarczenie rozrywki w czasie wolnym, przykładem są organizowane co jakiś czas dyskoteki, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Beneficjenci chętnie uczestniczą w zajęciach z treningu samoobsługi i zaradności życiowej, które mają na celu kształtowanie umiejętności potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu. W ramach treningu uczestnicy uczą się wykonywania podstawowych prac domowych tj. sprzątanie, zmywanie, zamiatanie itp.. Poznają obsługę sprzętu AGD oraz zasady zdrowego żywienia i przestrzegania higieny w kuchni.

Głównym celem prowadzonych zajęć w ramach projektu jest wszechstronny rozwój osoby niepełnosprawnej. Wszystkie zadania proponowane podczas zajęć są opracowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników .
Projekt realizowany jest od 01 stycznia 2016r do 31 marca 2017r.

 

        

 

 
Piątek, 11. Listopad 2016 16:46

Rozdano Bociany

W kategorii najlepsza INICJATYWA SPOŁECZNA

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Gryfinie otrzymało nominację jako organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny. Od wielu lat prowadzi dwie placówki pobytu dziennego, w których podopieczni otrzymują codzienną możliwość uczestnictwa w życiu społecznym pod opieką wykwalifikowanej kadry. Stowarzyszenie organizuje również niepełnosprawnym wycieczki, festyny, wystawy, koncerty oraz zajęcia na basenie i hipoterapię. Zarząd i członkowie stowarzyszenia swoje funkcje i działania wykonują społecznie.

 

 
Sobota, 08. Październik 2016 18:03

 

          Relaks w  Międzyzdrojach

 

Na pożegnanie lata zorganizowano uczestnikom placówek PSOUU wycieczkę do Międzyzdrojów. Nie zawsze pogoda nad naszym polskim morzem dopisuje dlatego zamiast plażowania poświęciliśmy czas na zwiedzanie. Już na początku pobytu udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych. Można tam było zobaczyć postacie bajkowe, historyczne i znane nie tylko sławy polskie ale i zagraniczne. Uczestnicy wycieczki bardzo chętnie fotografowali się z wybranymi przez siebie postaciami. Później poszliśmy w stronę Alei Gwiazd, gdzie znajdują się odciśnięte dłonie znanych osobistości. Strudzeni mogli usiąść na ławeczce obok Gustawa Holoubka, do którego często przysiadali się inni turyści. Dalej dla relaksu i odpoczynku udaliśmy się na mola i plażę. Mogliśmy podziwiać w tym dniu wzburzone morze.

Na chwilę wyszło słoneczko, odważniejsi udali się czym prędzej sprawdzić temperaturę wody w Bałtyku, poleżeliśmy na plaży i pospacerowaliśmy brzegiem Bałtyku.

Pobyt w Międzyzdrojach należy zaliczyć do udanych tym bardziej, że wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor.

 

  

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting