Dzisiaj jest: Niedziela
20 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Odwiedziło nas

Content View Hits : 215161
Aktualności
Wtorek, 07. Czerwiec 2016 21:49

                                                                                        

                                                                                              Zadanie współfinansowane ze środków PFRON

 

„ Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym”       

 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie w ramach Konkursu XXIV realizuje dwuletni projekt współfinasowany ze środków PFRON pn. „ Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym”

Realizacja projektu trwa od 01.01.2016r do 31.03.2018r. W pierwszym okresie finansowania przewiduje się miesięczną przerwę urlopową. Rekrutacja do projektu odbyła się poprzez kwalifikację uczestników którzy w sposób ciągły uczestniczą w rehabilitacji prowadzonej w ZR-T oraz osoby oczekujące z listy. Ponadto zostało wystosowane do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej pismo z informacją o prowadzonym naborze osób niepełnosprawnych do projektu.

W trakcie realizacji projektu beneficjenci otrzymują formy wsparcia takie jak: terapia zajęciowa, trening umiejętności samoobsługowych i zaradności życiowej, biblioterapia, hortiterapia, zajęcia logopedyczne, psychologiczne , zajęcia muzyczno- rytmiczne, zajęcia na basenie oraz z hipoterapii.

Zajęcia odbywają się w formie sesji przy wsparciu bezpośrednim oraz pośrednim. Na rzecz beneficjentów prowadzone jest wsparcie przez wolontariuszkę.

W ramach projektu beneficjenci są objęci kompleksową, ciągłą i systematyczną rehabilitacją prowadzoną przez instruktorów terapii zajęciowej, psychologa, logopedy rehabilitanta, mającą na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania . Zajęcia prowadzone przez specjalistów odbywają się z podziałem na grupy i indywidualne.

W projekcie udział bierze 10 osób niepełnosprawnych intelektualnie ze sprzężeniami z powiatu gryfińskiego.

 

 

 
Środa, 06. Lipiec 2016 15:31

 

                         Wycieczka do Berlina

 

Warsztat Terapii Zajęciowej dnia 5 lipca 2016r zorganizował wycieczkę na którą zaprosił uczestników Zespołu Rehabilitacyjno –Terapeutycznego do Ogrodów Świata położonych niedaleko Berlina.

Obecnie na terenie parku jest dziewięć ogrodów świata: chiński, japoński, koreański, z wyspy Bali, chrześcijański, bylinowy, orientalny, renesansowy i labirynty,

Nam udało się zwiedzić Ogród Chiński (Chinesischer Garten) największy tego typu w Europie . W centrum ogrodu znajduje się niewielkie jezioro pokryte nenufarami wokół którego skupione są pawilony, pagody, mosty, murki i rzeźby. Ogromne wrażenie na naszych podopiecznych zrobiły wszechobecne chryzantemy, magnolie i bambusy.

Przejście labiryntu okazało się dużym wyzwaniem dla uczestników wycieczki, często wracaliśmy do punktu który był już wcześniej zaliczony jednak trafić do wyjścia się nam nie udało. Pomoc ochrony było nieoceniona i dzięki nim znaleźliśmy się na otwartej przestrzeni. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

Sam park z alejami i polanami wypełniony jest poza tym klombami , ogromnymi donicami z krzewami. Szumią fontanny – a jest ich w parku czternaście. Są głazy, młyńskie koła… Niedaleko wejścia do parku od ulicy Eisenach ustawiono w alejce – nie tylko dla dzieci – dziesięć kolorowych postaci z bajek Andersena i braci Grimm.

Nasi podopieczni bezbłędnie potrafili nadać tytuły tym bajkom.

Obejrzeliśmy kompleks mieszkalny ze świątyniami, otoczony przyrodą tropikalną w Ogrodzie Balijskim. Natomiast Ogród Seulski zrobił wielkie wrażenie dzięki swemu naturalnemu pejzażowi, podczas gdy Ogród Orientalny przypadł niektórym do gustu dzięki ożywionym fontannom ogrodowym

Zrelaksowani i pełni wrażeń udaliśmy się do centrum Berlina na Aleksanderplatz gdzie zrobiliśmy kilka zdjęć przy Fontannie Przyjaźni. Posililiśmy się w jednej z restauracji i pełni nowych sił witalnych udaliśmy się na dalsze zwiedzanie Berlina.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, była słoneczna pogoda oraz humory dopisały wszystkim uczestnikom podczas całej wycieczki.

 

 

 

 

 

                                                                                       Gryfino 28.04.2016 

Szanowni Państwo!

Członkowie PSOUU Koła w Gryfinie

 

Zarząd Koła uprzejmie zawiadamia, że dnia 13.05.2016r. odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła zwołane w trybie art.25 § 1 Statutu.

Miejsce obrad: Siedziba Koła PSOUU ul. Szczecińska 33 w Gryfinie . Rozpoczęcie zebrania: godz. 16.15 – pierwszy termin, a w przypadku, gdy obecność Członków będzie niższa niż połowa – drugi termin godz. 16.30 – co jest zgodne

z art. 27 Statutu Stowarzyszenia.

Prosimy o obecność!

Informujemy, że sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne z działalności za

2015r. jest dostępne w biurze Księgowego Koła przy ul. Szczecińskiej 33 w Gryfinie

od godz. 8.00-15.00 . Sprawozdanie zostało umieszczone na stronie internetowej Stowarzyszenia www.psouugryfino.org.pl

 

                                                                                                     Z poważaniem Zarząd Koła

 

         Zapoznaj się:

 

Zawiadomienie oZebraniu Sprawozdawczym Członków Koła

Regulamin Obrad Zebrania Sprawozdawczego

Porządek Obrad Zebrania Sprawozdawczego

Sprawozdanie merytoryczne PSOUU Gryfino za rok 2015

Sprawozdanie finansowe informacje ogólne za 2015

Sprawozdanie finansowe informacje uzupełniające za 2015 rok

Rachunek zysków i strat za 2015 rok

Bilans za 2015 rok

 

 

 
Czwartek, 31. Marzec 2016 21:20

 

Zbiórka publiczna na windę

 

Wolontariusze ze Stowarzyszenia intensywnie przeprowadzają zbiórkę publiczną w różnych miejscach powiatu gryfińskiego. Celem naszego działania jest uzbieranie pieniędzy na wkład własny do wniosku złożonego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie o dofinansowanie ze środków PFRON budowy windy dla osób niepełnosprawnych.

         Głównym naszym działaniem jest utworzenie jednostki kompleksowego wsparcia dla co najmniej 60-70 osób niepełnosprawnych intelektualnie, psychicznie i ze sprzężeniami, która będzie świadczyć ciągłą, systematyczną, codzienną rehabilitację społeczną, zawodową i ruchową, zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych z całego powiatu gryfińskiego.

         W ciągu dwóch lat przy ogromnym wysiłku Stowarzyszenia, władz samorządowych udało się wyremontować dwa poziomy, gdzie w grudniu 2015 roku rozpoczęły działalność dwie placówki Stowarzyszenia dla osób niepełnosprawnych tj. Warsztat Terapii Zajęciowej i Zespół Rehabilitacyjno– Terapeutyczny. W chwili obecnej na rehabilitację do działających placówek osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach wnoszone są po schodach. Jest to uciążliwe i bardzo niebezpieczne.

       Placówki działające w budynku przy ul. Szczecińskiej 33 w Gryfinie to miejsce, które powstało dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Te placówki powołała do życia grupa rodziców, którzy dzięki lokalowi otrzymanemu od Starosty tworzą miejsce które jest „azylem” dla osób niepełnosprawnych z różnych środowisk. 

       Brak windy ogranicza nasze możliwości do realizacji zamierzonych celów.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie społeczeństwa w przekazywaniu datków i darowizn, mamy nadzieje, że cel ten osiągniemy

Pomóż! Niech osoby niepełnosprawne poczują twoją troskę; niech poczują, że one także zasługują na swój bezpieczny kąt.

 

 

 
Poniedziałek, 08. Luty 2016 17:36

   Bal Charytatywny

 

Lions Club Wodnik i PSOUU Koło w Gryfinie po raz kolejny zorganizowali bal charytatywny na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem dochód z balu zostaje przeznaczony na budowę windy dla potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu gryfińskiego.

Na bal przybyli przedstawiciele władz:

- Wicestarosta Gryfiński Jerzy Miler

- Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn

- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Zdzisław Kmieciak

- Radna Rady Miejskiej w  Gryfinie – Małgorzata Rubczak

- Radna Rady Powiatu w Gryfinie – Anna Ciszkiewicz

- Radny Rady Powiatu w Gryfinie – Zdzisław Malik

członkowie i sympatycy Lions Club Wodnik:

- Ciszkiewicz Rafał – Prezydent Lions Club Wodnik

- Karzyńska-Karpierz Lidia – Wiceprezydent Lions Club Wodnik

- Jacek Warda- Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Regalica

- Eugeniusz Kuduk- Dyrektora OSiR w Gryfinie

- Bronisław Mela - Prezesa gryfińskiego TBS

Wśród gości były osoby, które wspierają nas od wielu lat:

- Państwo Jerka

- Państwo Dragan

- Prezes Stowarzyszenia „Jestem i pomagam” Ewa Chludzińska – Lewczuk.

Złożono podziękowania sponsorom:

Sklep owocowo – warzywny „Natka” Marian Natoniewski z Gryfina

PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra

Fliegel Textilservice Sp. zo. O z Nowego Czarnowa

Sklep Jubilersko – Optyczny Wiesław Madziar z Gryfina

OLEA Magdalena Różycka

Jadwiga Martinka

Izabela Grabarczyk

Prowadzący Kuba Kasprzyk powitał wszystkich przybyłych gości, serdecznie dziękując za obecność, która jest dowodem na otwarte serca i dużą wrażliwość społeczną.

Poproszono o zabranie głosu i oficjalne otwarcie balu pana prezydenta „Lions Club Gryfino Wodnik” Rafała Ciszkiewicza oraz przewodniczącą PSOUU Elżbietę Wiśniewską.

Po oficjalnym otwarciu balu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn przekazując słowa uznania za dotychczasową pracę i społeczne zaangażowanie, jednocześnie przekazując na ręce przewodniczącej Elżbiety Wiśniewskiej 1 000,00 zł.

Każdego miesiąca burmistrz ze swojej pensji przeznacza tysiąc złotych dla wyróżniających się osób, stowarzyszeń lub zespołów. Dziś  wyróżnienie otrzymaliśmy my. Za wsparcie finansowe i dostrzeżenie przez Pana Burmistrza naszej pracy i naszych potrzeb serdecznie podziękowała Przewodnicząca, deklarując jednocześnie o przeznaczeniu pieniędzy na budowę windy. Podkreśliła, że gest ze strony Pana Burmistrza świadczy o tym, że nie jesteśmy anonimowi, że nasza praca jest dostrzeżona i doceniona za co jeszcze raz serdecznie podziękowała.

Do tańca przygrywał Jarosław Muc, w trakcie balu można było nabyć na licytacji min.

- piłkę do siatkówki z autografem Piotra Gruszki podarowaną przez Marszałka Olgierda Geblewicza i przekazaną do ponownej licytacji przez radną sejmiku Ewę Dudar

- koszulkę z autografem boksera Krzysztofa Głowackiego od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

- zestawy od Fliegel Textilservice Sp. zo. O z Nowego Czarnowa: komplet szlafrok + ręcznik, komplet 4 ręczniki

- świeca zapachowa od prezesa Stowarzyszenia „Jestem i pomagam” Ewy Chludzińskiej Lewczuk  

– obrazy autorstwa Jadwigi Martinki i Izabelii Grabarczyk.

Organizatorzy zapewnili również dodatkowe atrakcje: występ gimnastyczek z klubu sportowego " Hermes" oraz pokaz świetlny w wykonaniu Pawła Adrabińskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie.

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting