Dzisiaj jest: Niedziela
20 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Odwiedziło nas

Content View Hits : 215152
Aktualności
Sobota, 10. Październik 2015 09:08

 

    

 

 

  

Sz. P.

 

Dziękujemy za przekazanie 1% podatku dla podopiecznych

Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gryfinie.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy wspólnie pomagać osobom dotkniętym przez los chorobą.

Darowany 1 % podatku umożliwi naszym podopiecznym kontynuowanie terapii i rehabilitacji.

Jesteśmy bardzo dumni z tak dużej liczby przyjaciół, którzy chcieli nam pomóc.

Wierzymy, że to dzięki gorącym sercom udało się pozyskać nowe środki finansowe.

W imieniu naszych podopiecznych pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i

serdecznie podziękować!

 

Gryfino 2015

 
Poniedziałek, 12. Październik 2015 14:05

       

                                                                                        

                 Zadanie  współfinansowane ze środków PFRON
  przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

Praca w drodze do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną

             

          Gryfińskie Koło PSOUU od czerwca tego roku realizuje zadanie pn. „Praca w drodze do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną” współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego. Projektem objętych jest 25 osób. Są to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Kole PSOUU w Gryfinie oraz osoby niepełnosprawne intelektualnie z powiatu gryfińskiego. Celem podjętego zadania jest przygotowanie osób niepełnosprawnych intelektualnie do podjęcia w przyszłości zatrudnienia, zarówno na rynku chronionym, jak i otwartym.

         Założenia projektu realizowane są poprzez szkolenia o szerokiej tematyce dotyczącej pojęcia pracy, zatrudnienia, zasad BHP, ale także współdziałania w grupie czy spędzania wolnego czasu (realizacja szkoleń trwa od sierpnia br.). Kolejnym etapem zadania są praktyki zawodowe, w czasie których beneficjenci projektu będą mieli szansę poznać różne miejsca pracy i specyfikę konkretnych zawodów (realizacja praktyk rozpocznie się w listopadzie br.).

           Już po pierwszych spotkaniach realizowanego zadania, oprócz wielkiego entuzjazmu beneficjentów, nasuwa się ważny wniosek: osoby niepełnosprawne intelektualnie mają ogromną potrzebę bycia „przydatnym społecznie” i często chcą to realizować poprzez podjęcie pracy. Trzeba tylko dać im szansę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wtorek, 01. Wrzesień 2015 15:41

 

   

                                Źródło finansowania projektu

 

            „Hipoterapia - jako naturalna metoda rehabilitacji osób niepełnosprawnych”

 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie 19 sierpnia zorganizowało wyjazd dla 25 osób niepełnosprawnych na hipoterapię w ramach realizacji projektu „Hipoterapia - jako naturalna metoda rehabilitacji osób niepełnosprawnych”.

Dzięki darowiźnie przekazanej przez Fundację PGE – Energia z Serca, mogliśmy zorganizować zajęcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami w Gospodarstwie Agroturystycznym w Moryniu.

-Hipoterapia jest jedną z form usprawniania, która przynosi ogromne korzyści zarówno psycho-emocjonalne (związek człowieka ze zwierzęciem), jak i fizyczne. Pod względem fizycznym hipoterapia ma także dobry wpływ na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ponadto, poprawia też symetryczne obciążenie kończyn dolnych oraz sprawność stawów kończyn dolnych i górnych.

Uczestnikom hipoterapii zapewniono liczne atrakcje. W trakcie pobytu można było pojeździć konno, wziąć udział w zabawnych konkursach i grach sportowych oraz zjeść grillowane przysmaki.

Wszystko przebiegało w miłej atmosferze. Wolontariusze, którzy towarzyszyli w prowadzeniu zajęć, okazali się niezastąpieni i wyjątkowi.

Wyjazdy na hipoterapię mają za zadanie przyczynić się do poprawy zdrowia, integracji osób niepełnosprawnych.

 

   

 
Piątek, 14. Sierpień 2015 15:36

 

 

  

"Aktywni mimo ograniczeń,

czyli podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych 

z terenu gminy Gryfino”

 

Osoby niepełnosprawne z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie wybrały się dziś do schroniska/ hotelu „Psitułek” w Żórawiach, które znajduje się w spokojnej okolicy, otoczonej ze wszystkich stron lasami i łąkami.

Wcześniej uczestnicy kupili potrzebującym zwierzakom karmę, którą podczas wizyty przekazali pracownikom. Po terenie schroniska oprowadzili nas jego właściciele, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w osobach niepełnosprawnych jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Następna wizyta w schronisku już niebawem

                                                       Zadanie współfinansowane przez Gminę Gryfino

                  

 
Niedziela, 19. Lipiec 2015 16:38

Żyj aktywnie poprzez turystykę z mapą i kompasem             

                                                                                                Zadanie współfinansowane

                                                                                                   przez Powiat Gryfiński  

       

" Żyj aktywnie poprzez turystykę z mapą i kompasem " - pod takim hasłem 13 lipca 2015r przebiegał rajd, który został zorganizowany dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Gryfinie. Miejscem realizacji zadania był Ogród Dendrologiczny w Glinnej.

Zależało nam na propagowaniu zarówno miejsc (także tras), jak i sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego. Pokazaliśmy niepełnosprawnym jak sprawnie wędrować przy pomocy mapy i kompasu.

Przygodowy rajd na orientację – czyli mapa, kompas i przygoda to również zadania do wykonania, zagadki, punkty kontrolne do odnalezienia.

Drużyny były wyposażone w mapki z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. W kilku punktach kontrolnych na uczestników czekały zadania do wykonania, które były premiowane adekwatnie do jakości i czasu wykonania. Uczestnicy, którym udało się w danym limicie czasowym zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać wszystkie zadania na trasie zdobyły miano TROPICIELA. Wszystkim uczestnikom rajdu wręczono medale, dyplomy i nagrody pocieszenia.

Najaktywniejszy TROPICIEL, który wykazał się również dużą wiedzą na temat przyrody otrzymał atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Po zakończeniu rajdu, przy ognisku odbyło się pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek biesiadnych.

     

 

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting