Dzisiaj jest: Wtorek
28 Września 2021
Imieniny obchodzą
Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek, Nikita, Salomon, Sylwin,
Wacław, Wacława, Więcesław

Do końca roku zostało 95 dni.
Zodiak: Waga
Czwartek, 31. Marzec 2016 21:20

 

Zbiórka publiczna na windę

 

Wolontariusze ze Stowarzyszenia intensywnie przeprowadzają zbiórkę publiczną w różnych miejscach powiatu gryfińskiego. Celem naszego działania jest uzbieranie pieniędzy na wkład własny do wniosku złożonego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie o dofinansowanie ze środków PFRON budowy windy dla osób niepełnosprawnych.

         Głównym naszym działaniem jest utworzenie jednostki kompleksowego wsparcia dla co najmniej 60-70 osób niepełnosprawnych intelektualnie, psychicznie i ze sprzężeniami, która będzie świadczyć ciągłą, systematyczną, codzienną rehabilitację społeczną, zawodową i ruchową, zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych z całego powiatu gryfińskiego.

         W ciągu dwóch lat przy ogromnym wysiłku Stowarzyszenia, władz samorządowych udało się wyremontować dwa poziomy, gdzie w grudniu 2015 roku rozpoczęły działalność dwie placówki Stowarzyszenia dla osób niepełnosprawnych tj. Warsztat Terapii Zajęciowej i Zespół Rehabilitacyjno– Terapeutyczny. W chwili obecnej na rehabilitację do działających placówek osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach wnoszone są po schodach. Jest to uciążliwe i bardzo niebezpieczne.

       Placówki działające w budynku przy ul. Szczecińskiej 33 w Gryfinie to miejsce, które powstało dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Te placówki powołała do życia grupa rodziców, którzy dzięki lokalowi otrzymanemu od Starosty tworzą miejsce które jest „azylem” dla osób niepełnosprawnych z różnych środowisk. 

       Brak windy ogranicza nasze możliwości do realizacji zamierzonych celów.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie społeczeństwa w przekazywaniu datków i darowizn, mamy nadzieje, że cel ten osiągniemy

Pomóż! Niech osoby niepełnosprawne poczują twoją troskę; niech poczują, że one także zasługują na swój bezpieczny kąt.

 

 

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting