Dzisiaj jest: Niedziela
28 Listopada 2021
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

Do końca roku zostało 34 dni.
Zodiak: Strzelec
Sobota, 11. Czerwiec 2016 07:50

 

                   "Zdrowie na końskim grzbiecie"               

                                                                                                    Zadanie współfinansowane ze środków PFRON

 

Realizacja zadania współfinansowanego przez PFRON pn. „ Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym” pozwoliła osobom niepełnosprawnych z powiatu gryfińskiego uczestniczyć w zajęciach z hipoteraii. Zajęcia odbywają się w Gospodarstwie Agroturystycznym S.K w Moryniu.

       Hipoterapia jako naturalna forma rehabilitacji, prowadzona w naturalnym środowisku, w kontakcie z żywym zwierzęciem, jest terapią nastawioną głównie na odbiór bodźców czuciowych , kinestetycznych, daje szansę naprawy zaburzonego rozwoju osoby niepełnosprawnej.

       Wyjazdy do stadniny są organizowane dwa razy w miesiącu w okresie od maja do października. Uczestnicy zajęć korzystają z jazdy konnej, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, które mają na celu oswajanie uczestników z koniem. Osoby niepełnosprawne uczą się również jak pielęgnować te wspaniałe zwierzęta, poprzez aktywne uczestnictwo w czyszczeniu koni. Mają możliwość obcowania z przyrodą, chętni grają w piłkę, inni spacerują obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie, jeszcze inni podglądają zwierzęta  oczekując na swoją kolejkę do jazdy konnej. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych.

 

 

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting