Dzisiaj jest: Wtorek
28 Września 2021
Imieniny obchodzą
Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek, Nikita, Salomon, Sylwin,
Wacław, Wacława, Więcesław

Do końca roku zostało 95 dni.
Zodiak: Waga
Niedziela, 11. Wrzesień 2016 13:39

                                                                                                                                                          

                                                                                                                                           Zadanie współfinansowane

  „Każdy ma prawo do szczęścia                                                                                     przez Powiat Gryfiński

     i swojego miejsca w społeczeństwie”

                                                          Maria Grzegorzewska


„20- lecie WTZ – Niepełnosprawni żyją z pasją

 

W środę (7.09.2016r ) społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie obchodziła 20 – rocznicę powstania. Z tej okazji zorganizowano uroczyste obchody w Domu Kultury.

W spotkaniu wzięły udział zaprzyjaźnione osoby współpracujące z naszą placówką oraz byli kierownicy placówki którzy przez lata realizowali program na rzecz osób niepełnosprawnych: Małgorzata Piotrowska, Grażyna Podworska, Wanda Germata - Bejuk

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć pana Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego i Wicestarosty Jerzego Milera, Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino pana Mieczysława Sawaryna oraz Teresy Sadowskiej Wójt Gminy Banie.

Nie zabrakło w tym dniu także przedstawiciela PCPR pana Marcina Bołbota, radnego gminy Gryfino – pana Zdzisława Kmieciaka oraz sekretarz gminy pani Ewy Schnajder.

Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy i przedstawiciele szkół - Elżbieta Wnuk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie, Małgorzata Wakuluk i Jerzy Surdacki Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie, Marlena Błaż wychowawczyni klasy 2 A oraz uczniowie  Gimnazjum w Widuchowej.

Świętowali z nami również

Agata Miłek - Dyrektor DPS w Nowym Czarnowie

Monika Drabik – Zastępca Dyrektora GDK

Jan Podleśny - Zastępca Dyrektora OSiR

Urszula Łacny – Wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Józef Błaż – wieloletni sponsor i przyjaciel Stowarzyszenia

Elżbieta Klonowska Prezes Stowarzyszenia „ Pod Dębami”

Siostra Domaralis – Dyrektor DPS w Moryniu

Ewa Chludzińska- Lewczuk Prezes Stowarzyszenia „ Jestem i Pomagam”

Violina Janiszewska założycielka Teatru Bomba Bomba

kadra pracownicza oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Dębcach

kadra pracownicza oraz uczestnicy WTZ z Goszkowa

kadra pracownicza oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie

Uczestnicy WTZ w Gryfinie, członkowie Stowarzyszenia, rodzice

Informację, o uroczystości szerszej społeczności przedstawią Andrzej Kordylasiński Redaktor Naczelny „igryfino” oraz Gazeta Gryfińska.

Rozpoczęcie uroczystości odbyło się wykonaną przez Łukasza Tokarskiego piosenką „ Bóg się mamo nie pomylił”.

Po przywitaniu gości przedstawiono prezentację multimedialną, opowiadającą o historii placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie, wprowadzającej nas wszystkich do przeżywania obchodów XX - lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jak to na jubileuszach zwykle bywa nie obyło się bez podziękowań, życzeń, kwiatów, wręczania słodkości i innych dowodów pamięci złożonych na ręce kierownika WTZ p. Agaty Czajka – Stankiewicz.

Miłą niespodzianką ze strony Zarządu Koła PSOUU było wyróżnienie pracowników, którzy są z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym od wielu lat, wręczając listy gratulacyjne oraz symboliczną różę. Uczestnicy WTZ złożyli podziękowanie terapeutą za ich trud i wysiłek włożony w rozwój swoich podopiecznych. Część artystyczną rozpoczęto od występu podopiecznych WTZ z Gryfina, Teatru Bomba Bomba i uczestników WTZ z Goszkowa. Zebrani goście nagradzali każdy występ gromkimi brawami , co pozwoliło naszym artystom doświadczyć radości, zadowolenia i satysfakcji płynących z wykonania pracy, jaką jest powstałe dzieło.

Dzień ten dla całej społeczności warsztatu był okazją do wspólnych rozmów, poczęstunku i zabawy przy muzyce zespołu ludowego „Borzymianka”. Podczas pikniku można było wziąć udział w zawodach sportowych i warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz drobny upominek.

Każdy z nas przeżył ten dzień w indywidualny dla siebie sposób. Były łzy szczęścia i wzruszenia, były żarty i śmiech - świadczy to tylko o jednym – „Dwadzieścia lat, jest dobrym czasem, by szczęście dać i cieszyć się że jesteśmy razem…”.

 

            Prezentacja multimedialna

 

     

 

            

 

          

 

     

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting