Dzisiaj jest: Wtorek
28 Września 2021
Imieniny obchodzą
Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek, Nikita, Salomon, Sylwin,
Wacław, Wacława, Więcesław

Do końca roku zostało 95 dni.
Zodiak: Waga
Poniedziałek, 09. Styczeń 2017 19:48

Zespół Rehabilitacyjno - Terapeutyczny                           

                                                                                                          Zadanie współfinansowane ze środków PFRON

 

 

Zbliża się zakończenie pierwszego okresu realizacji w ramach Konkursu XXIV zadania współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn: : „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym”

Kluczowym elementem projektu jest prowadzona w sposób ciągły i systematyczny rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami będącymi uczestnikami Zespołu Rehabilitacyjno- Terapeutycznego.

Zespół terapeutyczny w ZR-T składa się nie tylko z instruktorów terapii. Tworzą go również psycholog, rehabilitant, logopeda i muzykoterapeuta. Podopieczni każdego dnia mają zapewnioną rehabilitację, mającą na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy i indywidualne, co przyczynia się do zwiększenia samodzielności, zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń w określonych sferach życia.

Podczas poszczególnych zajęć odnajdywane są i rozwijane talenty uczestników. Zajmują się m.in. tworzeniem ramek do zdjęć, dekoracji, malowaniem ceramiki, witraży, ogrodnictwem. Prowadzona jest również muzykoterapia, biblioterapia, a także edukacja podtrzymująca umiejętności szkolne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na basenie i hipoterapia. Zadbano o dostarczenie rozrywki w czasie wolnym, przykładem są organizowane co jakiś czas dyskoteki, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Beneficjenci chętnie uczestniczą w zajęciach z treningu samoobsługi i zaradności życiowej, które mają na celu kształtowanie umiejętności potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu. W ramach treningu uczestnicy uczą się wykonywania podstawowych prac domowych tj. sprzątanie, zmywanie, zamiatanie itp.. Poznają obsługę sprzętu AGD oraz zasady zdrowego żywienia i przestrzegania higieny w kuchni.

Głównym celem prowadzonych zajęć w ramach projektu jest wszechstronny rozwój osoby niepełnosprawnej. Wszystkie zadania proponowane podczas zajęć są opracowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników .
Projekt realizowany jest od 01 stycznia 2016r do 31 marca 2017r.

 

        

 

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting