Dzisiaj jest: Wtorek
28 Września 2021
Imieniny obchodzą
Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek, Nikita, Salomon, Sylwin,
Wacław, Wacława, Więcesław

Do końca roku zostało 95 dni.
Zodiak: Waga
Aktualności
Poniedziałek, 05. Luty 2018 16:59

 

      Relacja z Balu Charytatywnego

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy w sobotę 3 lutego postanowili spędzić wieczór karnawałowy bawiąc się na Balu Charytatywnym w Domu Restauracyjnym „Biała Wstążka” w Czepinie, który zorganizowany został przez „Lions Club Wodnik Gryfino” oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie. W tym roku podczas balu można było bawić się przy muzyce serwowanej przez dj. J.Kowalskiego. Dziękujemy Łukaszowi Tokarskiemu, niezwykle utalentowanemu wokaliście młodego pokolenia oraz zespołowi   „Step by Step” Gryfino prowadzonego przez Katarzynę Pawlak których występy uświetniły rozpoczęcie balu i zostały świetnie przyjęte przez gości.

W programie wieczoru znalazły się także sprzedaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz aukcja obrazów Jadwigi Martinki , Moniki Kuriata, Izabeli Grabarczyk, Sylwestra Pińczuka. Ogromne podziękowania za przekazanie upominków dla Pary Prezydenckiej RP, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Firmy Fliegel Textilservice , Zespołu Elektrowni Dolna Odra, radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Ewy Dudar, Dyrektora Generalnego IGE i OŚ Pawła Racinowskiego, Firmy transportowej Stanisława Wiczkowskiego, Jakuba Blejsza.   Aukcję przedmiotów poprowadziła bardzo skutecznie i z właściwym sobie błyskotliwym poczuciem humoru p. Katarzyna Pawlak. która zadbała o oprawę przekazanych dzieł i przedmiotów.Dzięki hojności uczestników balu i otwartym sercom (za co przedstawiciele Stowarzyszenia ogromnie dziękują) dochód zostanie przeznaczony na dokończenie remontu i adaptacji ostatniego piętra w budynku przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu gryfińskiego. Dziękujemy również bardzo gorąco za okazane wsparcie finansowe osobom nieobecnym na balu: państwu Zdzisławie i Wiesławowi Madziar, radnemu powiatu gryfińskiego Arkadiuszowi Augustyniakowi.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili znakomici goście. Na
bal przybyli między innymi
Jerzy Miler wicestarosta gryfiński, Tomasz Miler zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, Teresa Sadowska wójt gminy Banie, Beata Blejsz skarbnik gminy Gryfino, Anna Ciszkiewicz radna powiatu gryfińskiego, Zdzisław Malik radny powiatu gryfińskiego, Małgorzata Rubczak radna gminy Gryfino, Marta Szuster radna Gminy Mescherin, Rafał Mucha dyrektor ekonomiczny PGE Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra, Paweł Racinowski dyrektor generalny Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, Krzysztof Taczyński prezes zarządu Gryfskand, Eugeniusz Kuduk dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Rybicki zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gryfinie, Janusz Janiszewski kierownik do spraw programowych Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie.

 

Dochód z balu 15150 zł.

 

 

 

 

 
Sobota, 03. Luty 2018 17:00

 

  Aukcje bal charytatywny

   

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie prezentuje „przedmioty-gadżety” na licytację, która odbędzie się podczas Balu Charytatywnego w dniu 3 lutego 2018 r. w Domu Restauracyjnym „Biała Wstążka” w Czepinie. Wszystkich tych, którzy nie będą mieli okazji uczestniczyć w licytacji podczas Balu zapraszamy do licytowania drogą telefoniczną na numer telefonu: 607 942 092.

Całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na dokończenie remontu i adaptacji ostatniego piętra w budynku przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu gryfińskiego.

Dzięki Państwa hojności i otwartym sercom (za co przedstawiciele Stowarzyszenia ogromnie dziękują) Stowarzyszeniu udało się do tej pory wyremontować dwa piętra, gdzie prowadzona jest codzienna rehabilitacja społeczna i zawodowa 45 osób. W ostatnich dwóch latach stałym wsparciem objęto 12 nowych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Pozostało ostatnie piętro, gdzie prace remontowe cały czas trwają. Ukończenie remontu pozwoli na objęcie rehabilitacją kolejne osoby czekające na wyjście z domów.

Elżbieta Wiśniewska – przewodnicząca Zarządu Koła

 

 

 

 

    

 

Zdjęcia wykonane i przekazane na aukcję przez Sylwestra Pińczuka.

Na zdjęciu solistka Opery na Zamku w Szczecinie – Karolina Cichy.

Zdjęcie wykonano na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie w sierpniu 2013 roku o godz. 5.00 rano. Cena wywoławcza 150 zł.

 

 

 

 Obrazy Jadwigi Martinka „Maki” i „Kwiaty”, cena wywoławcza każdego obrazu: 150 zł.

 

 

 

Kolczyki srebrne firmy „Apart” przekazane przez panią Ewę Dudar, radną Województwa Zachodniopomorskiego, cena wywoławcza: 100 zł

 

 

Koszulka z autografem piłkarza Kamila Grosickiego przekazana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Cena wywoławcza 350 zł.

 

 

Piłka z autografami siatkarzy drużyny Kędzierzyn Koźle. Wylicytowana rok temu na aukcji przez Jakuba Blejsza i przekazana do ponownej licytacji. 150 zł

 

 

 Szlafrok oraz zestaw kubek + herbata przekazany przezFliegel Textilservice, cena wywoławcza: 100 zł.

 

 

 

 

Puchar edycja „Bal Charytatywny 2018” przekazany przez Koło PSONI w Gryfinie cena wywoławcza 100 zł.

 

 

Obrus i 2 bieżniki przekazane przez Fliegel Textilservice, cena wywoławcza: 100 zł.

 

 

 

Obraz Janusza Sakowicza „Banie – Wizja Niespełniona”, przekazany przez panią Teresę Sadowską – Wójt Gminy Banie, cena wywoławcza: 150 zł

 

 

 

Aktówka skórzana firmy Wittchen przekazana przez PGE Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra, cena wywoławcza: 150 zł.

 

 

Zestaw przekazany przez PGE Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra:

wino + pasek + notes + kalendarz ścienny na rok 2018, cena wywoławcza: 100 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sobota, 03. Luty 2018 20:12

 

Spotkanie z burmistrzem

 

Dnia 30 stycznia 2018r odbyło się spotkanie z burmistrzem Mieczysławem Sawarynem który kolejną prywatną comiesięczną nagrodę przekazał dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie. Spotkanie odbyło się przy ul. Szczecińskiej w budynku PSONI, w którym mieści się Warsztat Terapii Zajęciowej i Zespół Rehabilitacyjno – Terapeutyczny. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale wszyscy wiedzą, że są konieczne do zaspokojenia codziennych potrzeb.

- W życiu czasem liczy się chwila, a ta spędzona dzisiaj z wami dała mi bardzo wiele. To dobrze, że interesujecie się tym, co się dzieje w naszym mieście, że chcecie uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach. Podziwiam wykonane przez was prace. Jestem pewien, że otrzymane pieniądze na pewno wam się przydadzą. Cieszę się, że choć trochę mogę pomóc - powiedział burmistrz Mieczysław Sawaryn, wręczając pieniądze jednemu z uczestników spotkania.

Nagrodzeni członkowie PSONI bardzo podziękowali, podkreślając że przy trwającym remoncie i adaptacji budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych każdy grosz się przyda. W spotkaniu uczestniczyli również radny Zdzisław Kmieciak oraz jego żona Wanda Kmieciak, którym potrzeby osób niepełnosprawnych nie są obce.

Przewodnicząca Zarządu Koła Elżbieta Wiśniewska opowiadała, jak wiele daje przebywanie z członkami stowarzyszenia, o zaangażowaniu personelu, pasjach i emocjach, o trwającym jeszcze remoncie.

W czasie spotkania poruszono wiele spraw dotyczących PSONI, mówiono m.in. o potrzebach niepełnosprawnych.

Nie zabrakło również wspomnień, w tym powrotu do szkolnych czasów: co się zbroiło i jakie żarciki wymyślano.

Dla uczestników warsztatów spotkanie i rozmowa z burmistrzem przyniosła wiele satysfakcji. Mogli się nie pochwalić swoimi pracami, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i potrzebach, a przede wszystkim o oczekiwaniu na zakończenie remontu budynku przeznaczonego dla potrzeb osób niepełnosprawnych, mieszczącego się przy ulicy Szczecińskiej 33 w Gryfinie.

 

 

 
Czwartek, 04. Styczeń 2018 17:36

   

 
Środa, 27. Grudzień 2017 19:10

                                                                                                             

                                                         Zadanie współfinansowane ze środków

                                                                                                              Gminy Gryfino

 

 Dni Otwarte WTZ w Gryfinie

 

 Warsztat Terapii Zajęciowej, działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Dni Otwarte WTZ”, które odbędą się w ramach realizacji projektu „Utworzenie miejsca relaksacyjno- rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych” współfinansowanego przez gminę Gryfino w dniach 28-29 grudnia 2017 roku, godz. 10.00 - 13.00 przy ulicy Szczecińskiej 33 w Gryfinie.

„Dni Otwarte WTZ” skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych działalnością skierowaną do osób niepełnosprawnych – mieszkańców powiatu gryfińskiego, lokalnej społeczności, środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualna i psychiczną oraz ich rodzin, pracowników pomocy społecznej, służby zdrowia, młodzieży, dzieci oraz do każdego, któremu nie jest obojętny temat niepełnosprawności. Podczas Dni Otwartych Drzwi odwiedzający warsztaty będą mieli okazję zapoznania się z możliwościami, umiejętnościami i potencjałem dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz z efektami jakie daje im rehabilitacja i terapia w WTZ. Wszyscy goście otrzymają okazjonalny gadżet i będą mogli skorzystać z zaproszenia na słodki poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego.

Podczas „Dni Otwartych WTZ” będzie można również nabyć produkty wykonane przez uczestników WTZ w Gryfinie.

 

     

                

 

                                                 

                 

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting